Et viia ellu oma missiooni ja teha disainmõtlemine ja -protsess kättesaadavaks võimalikult paljudele, korraldame juba kolmandat korda Disainmõtlemise konverentsi ja erioskuste praktikume.

Ootame Sind Disainmõtlemise konverentsile 17. septembril PROTO avastustehasesse, mille keskmes on sel aastal kaks olulist ja teineteisega seotud teemat: ringdisain, st “vähemaga rohkem” tegemine, ja kaasav disain, mis võtab arvesse võimalikult laia kasutajategrupi vajadusi ja huve.

KELLELE? Disainmõtlemise konverents on Sulle, kui Sinust sõltub toote/teenuse arendus - ole Sa juht, arendaja, toote omanik, tellija, toote-, teenuse-, kasutajakogemuse, kasutajaliidese jms disainer. Meil kõigil on disainiprotsessis oluline roll.

MIKS? Sest meil, disaineritel, on väga suur vastutus selle ees, millises maailmas me elame. Euroopa Parlamendi andmetel on 80% tekkinud keskkonna saastest ja 90% tootmiskuludest otsuste tagajärjed, mis on tehtud disainifaasis. Sellega on disaineri jalajälg suurem kui ühelgi järgneval etapil toote/teenuse/digilahenduse jõudmisel turule.

Ökojalajälg ei ole vaid sõnakõlks. Kasutuna seisvad asjad või üha kasvav pakendi- ja paberihunnik annavad oma mõõtmatu panuse jalajälje suurendamiseks. Üha rohkem pööratakse ka tähelepanu digitaalsele prügile, mis ummistab nii telefoni, arvutit kui postkasti ja mille säilitamiseks kulub üha rohkem energiat. Samasuguse mure ees seisavad ka ligipääsmatud e-teenused, mis raiskavad aega, aga ka energiat ja mälumahtu. Materjalide globaalne kasutamine on viimase 50 aasta jooksul enam kui kolmekordistunud ja kui midagi ei muutu, siis 2050. aastaks see kahekordistub veelgi*

Täna on põhiküsimuseks, kuidas teha nii, et lahendused vastaksid võimalikult paljude inimeste vajadustele {kaasav disain} ja oleks samal ajal maksimaalselt ressursi ja energiasäästlikud {ringdisain}.

MIDA? Konverentsil räägime, mis on ringmajandus, ring- ja kaasav disain, jagame rahvusvahelisi ja Eesti kogemuslugusid innovaatilistest toodetest ja teenustest, mis on disainitud arvestades inimeste ja äri vajadustega kuid minimeerivad keskkonnamõju.  Arutame, kas disainides teenuseid ja tooteid on võimalik suunata inimesi vähemale tarbimisele? Kui palju on meil tegelikult vaja omada ja tarbida, et tunda end hästi ja olla õnnelik? Kas kõik digilahenduste funktsioonid on tõesti hädavajalikud? Kas oleme arvestanud digilahenduste loomisel ka vähesema digivõimekuse ja ligipääsetavusega elanikkonnaga? Nagu ikka, päeva viimase ploki oleme jätnud juhtidele. Organisatsioonide tasandil ei saa me rääkida disainimõtlemisest kui ringmajandusest enne, kui ei ole olemas liidrit, kes veab seda mõtteviisi ja kultuuri kirglikult eest. Anname laval sõna kolmele juhile oma kogemuse jagamiseks.

KUIDAS? Praktilises sessioonis anname praktilisi suuniseid ringdisaini auditi läbiviimiseks ja materjalide ringlussevõtuks läbi ringdisaini.

Meie eesmärgiks konverentsil on anda indu ja tööriistu, et teha enamat kui vaid tekkinud prügi sorteerimine. 


Varajase registreerija hind jaanipäevani (kuni 24. juunini) 279 eurot, millele lisandub käibemaks.
Konverentsil osalemise hind 349 eurot, millele lisandub käibemaks.
Tule meeskonnaga! Hind enam kui 2-le inimesele ühest organisatsioonist 279 eurot, millele lisandub käibemaks.

Osalemise tingimused: Pääsu konverentsile tagab tasutud arve. Konverentsil osalemine on nimeline, kuid osalejat saab muuta kuni konverentsi alguseni. Kui Sa ei saa mingil põhjusel osaleda, palun anna sellest kindlasti teada e-posti aadressil jane@designminds.ee. Kui teatad oma mitteosalemisest kuni 10 päeva enne konverentsi toimumist,  tagastame 100% tasutud maksumusest. Kui teatad vähemalt 5 tööpäeva varem, tagastame 50% maksumusest. Muul juhul kuulub arve tasumisele. Jätame endale õiguse üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Konverents sünnib koosloomes

Disainmõtlemise konverents 2020 pildigalerii