Blogi

Agne Kinks: Kõik algab kasutaja vajaduste, valude ja eesmärkide kaardistamisest

Agne Kinks on turu- ja kasutajauuringute vallas töötanud üle 20 aasta. Hetkel juhib ta Pipedrive'is turu- ja kliendiuuringute osakonda, kus on töötanud nüüd juba pea 4 aastat. Enne Pipedrive'i töötas Agne uuringufirmas Kantar Emor, kus ta nõustas kliente erinevatest valdkondadest, juhtis erinevatel aegadel sealset meedia ning hilisemas etapis ka kliendistrateegiate osakonda.
Loe lisaks

Miks just Skandinaavia disain?

Selle aasta konverentsi peateema on disaini äriline väärtus, mis on ka peamine põhjus, miks alateemana vaatame just Skandinaavia ettevõtete ja Skandinaavia disaini poole. Skandinaavia disain on kahtlemata nähtus omaette ja seda saadab kõrge kvaliteedi, esteetika, funktsionaalsuse ja jätkusuutlikkuse kuvand. Skandinaavia disain ei ole odav ja just seda hea disain taotlebki – ihaldusväärse, toimiva, kasutaja jaoks mugava ja vastupidava lahenduse eest on inimesed nõus õiglast hinda maksma ja see loob kokkuvõttes väärtust nii ettevõtetele kui kasutajatele.
Loe lisaks

Tom Morgan: Disainerid ei päästa maailma, aga…

Tom Morgan on olnud vabakutseline tootedisainer, konsultant ning disaini- ja loovjuhtimise vanemõppejõud. Nüüd on ta ANTI brändistrateeg ja juhtivpartner Bergenis. Konverentsil avab ta ühe ainulaadse kasutajate kaasamise protsessi tausta, mille tulemusena loodi narkomaanidele elupäästev vastumürgi kapsel Ventizolve. Projekt on alles lapsekingades, kuid ainuüksi esimese kuue kuu jooksul kasutati Ventizolve’i Norras elu päästmiseks 600 korda.


Loe lisaks

Stefan Moritz: Disaini äriline väärtus


Tänavuse konverentsi läbiv teema on mõtestada lahti ja uurida, kuidas juhtida disainiprotsesse ettevõttes nii, et uute kasutajakesksete lahenduste kaudu avaneksid uued kasvuvõimalused ja investeering disaini oleks tasuv. Seetõttu kutsusime konverentsi avama McKinsey disainidirektori Stefan Moritza. Stefan selgitab isikliku kogemuse varal, miks disaini tõsiseslt võtvad ettevõtted on kaks korda edukamad kui teised.
Loe lisaks

Sirli Peepson: Vastutustundlik organisatsioon - millest alustada?Teooriast praktikani – Disainmõtlemise konverentsi eesmärgiks on pakkuda lisaks teoreetilistele teadmistele ka koheselt igapäevatöös rakendatavaid tööriistu ja lahenduskäike. Anname reeglina konverentsil sõna oma valdkonna praktikutele, kes oskavad jagada nii nutikaid suuniseid kui ka toimivaid lahenduskäike.

 

Ettekannetest veelgi praktilisemad on paralleelsessioonid. Konverentsipäeval on Sul võimalus osaleda ühel sessioonil kolmest. Milttoni vastutustundliku ettevõtluse ekspert Sirli Peepson juhib praktikumi "Vastutustundlik organisatsioon: millest alustada?“. Uurisime Sirlilt, mida tähendab vastutustundlik ettevõtlus ja miks osaleda sellel sessioonil.

Loe lisaks